SAS Spark 23 kW
- Kocioł na eko groszek 5 Klasy

SAS SPARK - niska kotłownia to już nie problem!
kocioł klasy 5 (najwyższa) wg normy PN-EN 303-5:2012
certyfikat EcoDesign (dla mocy: 12kW, 14kW, 17kW, 23kW, 29kW, 36kW)
możliwość udziału w programach dofinansowania zakupu kotła
wysoka sprawność 89,3 ÷ 90,0% oraz efektywność procesu spalania
niewielkie wymiary (szczególnie wysokość) idealne rozwiązanie w małej kotłowni
palenie automatyczne: retorta do spalania eko-groszku
funkcjonalny i prosty w obsłudze sterownik TECH ST-580zPID (sterowanie zaworem mieszającym oraz czterema pompami obiegowymi)
wymiennik ciepła z poziomym i pionowym układem kaset (łatwe czyszczenie)
elementy kotła wykonane ze stali nierdzewnej
elementy ceramiczne - ograniczają emisję pyłów oraz zwiększają sprawność kotła
izolacja otworów rewizyjnych i nowatorska konstrukcja drzwiczek ograniczająca straty ciepła (rozwiązanie konstrukcyjne otworów rewizyjnych objęte jest Prawem Ochronnym Nr 68867 nadanym przez Urząd Patentowy RP)
zasobnik z obniżoną wysokością załadunku (skośna klapa), system wyrównywania ciśnienia w koszu i czujnik otwarcia klapy (hallotron)
ogranicznik temperatury bezpieczeństwa STB
Nominalna moc grzewcza urządzenia.
Rodzaj spalanego paliwa.
PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.
5 Klasa - Najwyższa
Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.
Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.
Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.
Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.
Kontrola urządzenia przez internet. Dostęp zdalny spoza domu lub biura.
Pełna nazwa rejestrowa producenta.