PEREKO Sonic - 15 kW
- Kocioł soniczny na prąd elektryczny

Kocioł soniczny na prąd elektryczny - PEREKO Sonic 15 kW
CIEPŁO NIEZALEŻNE OD KUBATURY
Ogrzewanie pomieszczeń kotłem sonicznym projektowane było nie tylko z myślą o budownictwie jednorodzinnym, ale także przemysłowym. Kocioł SONIC to jedyne w swoim rodzaju urządzenie przeznaczone do ogrzewania zarówno małych pomieszczeń mieszkalnych jak i wielkopowierzchniowych hal produkcyjnych, biur czy budynków o znacznej kubaturze.
Dłuższa żywotność instalacji - DO 50 %
Wymiennik kotła wykonany jest ze stali nierdzewnej, tworząc monolit z komorą grzewczą wykonaną z tego samego materiału, co sprawia, że konstrukcja cechuje się wysoką żywotnością i stałą sprawnością grzewczą. Duża powierzchnia zapewnia szybką i dynamiczną wymianę ciepłą z wodą obiegową. Woda obiegowa zaś nie jest doprowadzana do punktu wrzenia, co zapobiega wytrącaniu się „kamienia kotłowego” i zwiększenie żywotności instalacji C.O.
Budowa – podstawowe elementy
Urządzenie jest nowym, innowacyjnym rozwiązaniem elektrycznego kotła grzewczego, w którym wykorzystano elektryczną przewodność elektrolitu i podciśnieniowe zjawisko generowania się pary. Kocioł ten jest zbudowany z wymiennika wykonanego z elementów nierdzewnych, które charakteryzują się bardzo długą żywotnością. Zasadniczym elementem kotła jest wymiennik, w którym gęsto rozmieszczone rury zapewniają transfer dużych mocy w zwartej konstrukcji. Wymiennik jest powiększony o komorę w której znajdują się elektrody soniczne całkowicie zalane elektrolitem o objętości do 5 dm3 ± 0,1 dm3. Natomiast wtórna strona wymiennika wyposażona jest tylko w króćce, odpowiednio: wejściowy i wyjściowy do podłączenia z instalacją C.O. Taka budowa kotła, zamknięta w walcowej konstrukcji, ułatwia izolację i gwarantuje straty na bardzo niskim poziomie.
Elektrolit w komorze grzania jest szczelnie zamknięty i podlega serwisowaniu wyłącznie przez autoryzowanych pracowników Producenta. Sterownik w sposób pośredni monitoruje jego poziom jak również stan grzałek sonicznych i będzie informował, jeżeli będzie potrzeba przeprowadzenia prac serwisowych. Elektrolit po podgrzaniu grzałkami sonicznymi ulega jedynie przemianie fazowej, a ze względu na panujące w komorze podciśnienie szybko zamienia się w parę (w temperaturze znacznie niższej niż 100oC, która unosi się do góry oddając ciepło poprzez ścianki rur do wody w instalacji C.O. Utrata temperatury sprawia, że para skrapla się ponownie w ciecz i spływa do komory grzania, gdzie ponownie ulega odparowaniu. Elektrolit nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą obiegową.
Nominalna moc grzewcza urządzenia.
Orientacyjny metraż pomieszczeń jakie możemy ogrzać urządzeniem. W sprawie doprecyzowania odpowiedniej mocy urządzenia, prosimy o kontakt z obsługą naszego sklepu.
5 Klasa - Najwyższa
Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.
Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.
Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.
Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.