PEREKO Qm Pell - 18 kW
- Kocioł c.o. na pellet

Kocioł c.o. na pellet, 5 klasa, EcoDesign - PEREKO QmPell - 18 kW
Ekologiczne ogrzewanie na każdą kieszeń.
Kocioł QmPell został zaprojektowany z myślą o ogrzewaniu, które jest nie tylko przyjazne środowisku naturalnemu, ale i budżetowi rodzinnemu. Kocioł wykonany jest z zachowaniem najwyższych standardów, a innowacyjna myśl technologiczna zastosowana w konstrukcji zarówno wymiennika, jak i systemu podawania paliwa [2] sprawia, że kocioł jest jednym z najbardziej konkurencyjnych urządzeń na rynku pod względem finansowym. Doświadczenie, jakie posiadamy, pozwoliło na zaprojektowanie kotła ekologicznego – spełniającego najbardziej rygorystyczne wymagania europejskie – ale przede wszystkim będącego opcją dla eko-użytkowników z mniej zasobnym portfelem. Konstrukcja kotłów jest bardzo prosta, ale jednocześnie wytrzymała i jakościowo niezawodna. Podobnie jak to ma miejsce w innych seriach kotłów, w przypadku kotła QmPell zastosowano stal kotłową o grubości 6 mm oraz inteligentny system sterowania.
Wysoka jakość i efektywność pracy.
Seria QmPell to innowacyjne osiągnięcie w dziedzinie kotłów na paliwa stałe pod względem wydajności, automatyzacji obsługi i troski o środowisko naturalne w odniesieniu do ekonomii zakupu i eksploatacji. Ergonomiczna budowa urządzenia pozwala na dostosowanie odpowiedniego rozmieszczenia kotła niezależnie od wielkości kotłowni, ograniczając przy tym straty cieplne. Wysoka wydajność urządzenia oraz zminimalizowana potrzeba czyszczenia, zostały osiągnięte dzięki nowej konstrukcji wymiennika ciepła. Granulki peletu drzewnego wypalają się niemal całkowicie, pozostawiając niewielkie ilości popiołu, Wysoka wartość energetyczna peletu w połączeniu z funkcją automatycznego zapłonu, płynną regulacją mocy oraz niskim poborem prądu wpływają dodatkowo na ekonomiczną pracę kotła.
Obsługa ograniczona do minimum.
Pracę urządzenia kontroluje nowoczesny system sterowania COBRA 2 z płynną regulacją, który obsługuje 2 pompy (c.o., c.w.u oraz podłogową), siłownik zaworu mieszającego oraz ogranicznik temperatury (STB). Ponadto odpowiada on za uruchomienie kotła, kontrolowanie poziomu mocy i czyszczenie. Automatyczna zapalarka umożliwia samoczynne rozpalenie w dowolnym, wskazanym przez użytkownika momencie. W przypadku braku dostawy prądu bezzwłocznie po jego przywróceniu kocioł może kontynuować pracę, ponieważ wszystkie ustawienia są zapisywane w pamięci systemu. Wydłużony czas bezobsługowej pracy kotła został osiągnięty dzięki zastosowaniu specjalnej technologii mieszania paliwa w komorze paleniskowej. Innowacyjna metoda spalania nadciśnieniowego chroniąca przed cofnięciem płomienia oraz stały monitoring temperatury gwarantują podwyższone bezpieczeństwo użytkowania.
Nominalna moc grzewcza urządzenia.
Rodzaj spalanego paliwa.
PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.
5 Klasa - Najwyższa
Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.
Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.
Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.
Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.
Kontrola urządzenia przez internet. Dostęp zdalny spoza domu lub biura.
Pełna nazwa rejestrowa producenta.