KLIMOSZ Iron X - 20 kW
- Kocioł dolnego spalania, zasypowy na węgiel i drewno
Kocioł dolnego spalania, zasypowy na węgiel i drewno - KLIMOSZ Iron X - 20 kW
IRON X
Seria KLIMOSZ IRON X to ekologiczne kotły dolnego spalania na węgiel kamienny zgodne z Ecodesign. IRON X to solidna i dopracowana konstrukcja wykonana z najwyższej
jakości materiałów. Kotły tej serii posiadają wyjątkowo przemyślaną konstrukcję, m.in. pojemną komorę spalania, system szybkiego rozpalania, ruchomy ruszt, wielopunktowe doprowadzenie powietrza wtórnego oraz drzwiczki pod kątem dla łatwiejszej obsługi.
DUŻA KOMORA ZAŁADUNKOWA
Pojemna komora załadunkowa zapewnia dłuższą stałopalność kotła na jednym zasypie, a co za tym idzie - rzadsze wizyty w kotłowni celem uzupełnienia opału.
STAL KOTŁOWA
Klimosz IRON X został wykonany z najwyższej jakości stali kotłowej o podwyższonej odporności na temperaturę i zwiększonej plastyczności.
WYSOKA JAKOŚĆ W PRZYSTĘPNEJ CENIE
Wybierz ekologiczny i ekonomiczny kocioł wykona- ny z najlepszych materiałów i zgodny z wszelkimi najbardziej rygorystycznymi normami ekologiczny- mi w przystępnej cenie.
MOŻLIWOŚĆ PRACY BEZ PRĄDU
W przypadku instalacji w układzie grawitacyjnym- -otwartym (bez pompy C.O.) oraz opcjonalnego miarkownika ciągu kocioł można użytkować bez po- trzeby energii elektrycznej.
DO 30% MNIEJSZE OSZCZĘDNOŚĆ OPAŁU
Cechą szczególną kotła jest wysoki odzysk ciepła ze spalin - przez co kocioł zużywa do 30% mniej opału w stosunku do innych, mniej wydajnych kotłów po- przednich generacji.
DRZWICZKI POD KĄTEM
Zastosowanie drzwiczek pod kątem umożliwia bardziej komfortową obsługę kotła jak i lepszy dostęp w celu dokładania opału bądź czyszczenia.
CERAMIC INSIDE
Specjalne płyty ceramiczne pełnią funkcję kataliza- tora spalin, a za sprawą specjalnego usytuowania wydłużają drogę przepływu spalin w wymienniku co zwiększa wydajność kotła.
RUCHOMY RUSZT
Ruchomy ruszt umożliwia łatwe przerusztowanie. Dzięki prostej i sprawdzonej konstrukcji cały mechanizm jest niezawodny. Okresowe przerusztowanie powoduje spadek popiołu do dolnej części kotła oraz zapewnia lepsze napowietrzenie opału.
Zasyp ręczny - kocioł na węgiel.
KRÓTKI OBIEG SPALIN
Kocioł posiada wajchę krótkiego obiegu spalin - co znacznie ułatwia i przyśpiesza rozpalanie. Po rozpaleniu wajchę należy przełączyć z powrotem na długi obieg spalin, co zapewnia maksymalny odzysk ciepła ze spalin.
POWIETRZE WTÓRNE
Doprowadzenie powietrza wtórnego znajduje się po obu stronach korpusu kotła, co umożliwia lepszy dostęp tlenu do procesu spalania celem dopalenia cząstek lotnych paliwa, a tym samym zwiększa wydajność kotła i zmniejsza emisję zanieczyszczeń.
Nominalna moc grzewcza urządzenia.
Rodzaj spalanego paliwa.
PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.
5 Klasa - Najwyższa
Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.
Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.
Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.
Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.
Pełna nazwa rejestrowa producenta.