PEREKO BLUE Delta - 20 kW
- Kocioł zasypowy na węgiel i drewno

Kocioł zasypowy na węgiel i drewno - PEREKO BLUEDelta - 20 kW
Kotły serii BLUE
W trosce o środowisko, szeroko rozumianą ekologię, ale również nie pozostając głuchym na potrzeby klienta, firma Envo sp. z o.o. produkująca kotły centralnego ogrzewania pod marką PEREKO wraz z firmą Polchar sp. z o.o. produkującą bezdymne paliwo pod marką „Błękitny Węgiel” w 2018 r. nawiązały szeroką współpracę polegającą na stworzeniu gamy produktów dedykowanych dla spalania tego wyjątkowego, ekologicznego węgla.
Długoletnie doświadczenie konstruktorów Envo wraz z nieprzeciętną myślą techniczną technologów Polchar pozwoliło stworzyć produkty cechujące się niespotykanymi
dotąd parametrami uzyskanymi w procesie spalania węgla. Rozwiązania, jakie zostały zastosowane w kotłach w połączeniu z węglem poddanym specjalnej i opatentowanej
obróbce chemicznej, dały produkt nie tylko ekologiczny, ale i spełniający wszystkie krajowe i europejskie normy i przepisy: – wymagania energetyczno-emisyjne klasy 5 wg normy 303-5:2012 oraz wymagania zgodne z Rozporządzeniem Unijnym 2015/1189 – tzw. EKOPROJEKT (Ecodesign).
Na potrzeby projektu stworzono BLUEKO – markę kotłów sprzedawanych wraz z próbkami „Błękitnego Węgla”.
BLUEKO to dwie serie: 1. BLUE Delta (kocioł z ręcznym podawaniem paliwa); 2. BLUE Signum (kocioł z automatycznym podawaniem paliwa).
Wyjątkowa konstrukcja kotłów serii BLUE w połączeniu z bezdymnym Błękitnym Węglem czyni zestaw nie tylko ekologicznym, ale również zestawem „na każdą kieszeń”.
Wyjątkowy jest również sposób sprzedaży kotłów oraz paliwa na kolejne sezony. Wybrany kocioł można kupić u Dystrybutorów PEREKO na terenie całego kraju. Zakup paliwa (każdorazowo z dostawą do domu w niezmiennej cenie, jaką gwarantujemy utrzymać przez minimum 3 lata od momentu zakupu kotła).
Kocioł z ręcznym podawaniem paliwa w Ecodesign
Budowa kotła BLUE Delta oparta jest na konstrukcji kotłów cenionych i użytkowanych przez naszych klientów do dziś. Wprowadzony szereg usprawnień oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych powoduje, że kocioł z ręcznym podawaniem paliwa serii „BLUE” spełnia nie tylko wymagania energetyczno-emisyjne klasy 5 według normy 303-5:2012, ale również wymagania zgodne z Rozporządzeniem Unijnym 2015/1189 – tzw. EKOPROJEKT (ecodesign). Tak dobre wyniki emisyjności zostały osiągnięte w głównej mierze, przy wykorzystaniu rewolucyjnego paliwa, jakim jest „Błękitny Węgiel”. Kocioł BLUE Delta został zaprojektowany specjalnie dla efektywnego spalania tego paliwa, co gwarantuje znikomą emisję trujących związków do atmosfery.
Klasyka w nowoczesnym wydaniu
Budowa BLUE Delta opiera się na konstrukcji sprawdzonej przez wiele lat użytkowania kotłów zasypowych Pereko. W aktualnym wydaniu uległa ona udoskonaleniu i dopracowaniu szczegółów. Ten najprostszy w naszej ofercie, ale bardzo efektywny i nadwyraz ekologiczny kocioł najlepiej sprawdza się w ogrzewaniu małych i średnich budynków. Sprosta oczekiwaniom cenowym nawet najbardziej wymagającym klientom a nowa kanwa sprzedażowa (zakup w zestawach) pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Do produkcji kotłów używamy najlepszej jakości i wyłącznie certyfikowanej stali. W połączeniu z podwójnymi spoinami gwarantuje to długoletnią szczelność i większą odporność na korozję. Okresy gwarancyjne dla tego modelu to: 2 lata gwarancji na podzespoły, 3 lat gwarancji na szczelność wymiennika i 5 lat gwarancji na szczelność spoin.
Ekonomia w kosztach i spalaniu
Cel, jaki postawiliśmy sobie kilka miesięcy temu, został osiągnięty. Kocioł jest zadziwiająco prosty w swojej konstrukcji, co gwarantuje prostą i bezawaryjną obsługę. Kocioł ten z łatwością obsłuży każdy użytkownik, wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie. Dla zwiększenia wygody zasypywania opału jeszcze bardziej poszerzyliśmy drzwiczki, wpasowując je w bryłę kotła w sposób ergonomiczny. Do oczyszczania rusztu z powstałego popiołu zamontowaliśmy z boku kotła poręczną dźwignię. Klasyczną konstrukcję ulepszyliśmy, rozbudowując ją o wydłużony obieg spalin, stosując zarówno pionowe, jak i poziome półki wodne. W ten sposób udało się nam wydłużyć czas pracy na jednym zasypie a w połączeniu z bezdymnym paliwem, jakim jest Błękitny Węgiel, kocioł deklasuje „swoich rywali” w segmencie. W efekcie podczas palenia w tym kotle zużyjecie Państwo mniej paliwa.
Czy węgiel może być błękitny?
Może, mimo iż tak naprawdę… jest czarny. Sekret tkwi w sposobie jego spalania: dzieje się to całkowicie bezdymnie, bez iskier, z błękitnym płomieniem. Wyróżniają go: wysoka wartość opałowa oraz zdecydowanie niższe parametry emisyjne (ilość szkodliwych substancji emitowanych w spalinach). I właśnie to – troska o środowisko i naszą przyszłość – było głównym bodźcem do stworzenia innowacyjnego, ekologicznego produktu, jakim jest Błękitny Węgiel. Metoda spalania węgla w tradycyjnej postaci – często w przestarzałych piecach lub kotłach – przyczynia się do znacznego zanieczyszczenia powietrza w Polsce, co z kolei przekłada się na zdrowie nas wszystkich. Tymczasem rozwiązanie wydaje się proste. Wystarczy, jeśli dotychczas stosowany rodzaj opału zastąpi się niskoemisyjnym paliwem – Błękitnym Węglem oraz zakupi kocioł zasypowy lub podajnikowy marki BLUEKO. To innowacyjne paliwo może rozpocząć prawdziwą rewolucję w sposobie ogrzewnictwa w polskich domach. Może sprawić, że będziemy oddychać czystszym, zdrowszym powietrzem. Jednym słowem: będziemy żyć zdrowiej. Błękitny Węgiel powstaje z wysokiej jakości węgla kamiennego. Nie spala się jednak, jak zwykły węgiel, płomieniem pomarańczowożółtym, z dużą ilością iskier, lecz łagodnym i błękitnym (podobnie jak gaz). Stąd właśnie pochodzi jego nazwa. W wyniku procesu, któremu został poddany, Błękitny Węgiel ma wyższą wartość opałową oraz znacznie niższe parametry emisyjne. Jego wpływ na środowisko jest niepodważalny – redukuje bowiem emisję szkodliwych substancji. Liczby mówią same za siebie.
Główne cechy i atuty Błękitnego Węgla: Redukuje emisję pyłu ponad 10 razy Redukuje emisję TOC, średnio ponad 10 razy Redukuje emisję B(a)P, średnio ponad 20 razy Redukuje emisję SO2, 2-3 razy Spala się bezdymnie i charakteryzuje się niską emisją substancji trujących Wysoka kaloryczność i łatwość użycia
Nominalna moc grzewcza urządzenia.
Rodzaj spalanego paliwa.
5 Klasa - Najwyższa
Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.
Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.
Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.
Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.
Pełna nazwa rejestrowa producenta.