DREW MET Uni DS BW - 23 kW
- Kocioł c.o. zasypowy 5 klasy
Kocioł c.o. zasypowy 5 klasy - DREW MET Uni DS BW - 23 kW
Kotły UNI DS BW są to wysoko efektywne urządzenia grzewcze w których proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej.
Kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a temperatura regulowana jest mechaniczne za pomocą miarkownika ciągu*.
Innowacyjna technika w postaci zastosowania rurowego wymiennika ciepła, a także poprzez zastosowanie deflektorów ceramicznych
z odpowiednimi dopływami powietrza w komorze spalania, sprawia, że jest kotłem bardzo efektywnym sprawnościowo oraz ekologicznie.
Proces dolnego spalania charakteryzuje się niższą emisją zanieczyszczeń, dokładnym dopalaniem paliwa, a także niższą temperaturą spalin.
W kotle zastosowano żeliwny ruszt ruchomy aby zwiększyć komfort odpopielania komory paleniskowej.
Kotły spełniają wymagania energetyczno-emisyjne KLASY 5 normy PN-EN 303-5:2012 oraz ecodesign potwierdzone świadectwem
Nr OS/532/CUE/17 wydanym przez akredytowane Laboratorium Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi.
Nominalna moc grzewcza urządzenia.
Rodzaj spalanego paliwa.
PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.
5 Klasa - Najwyższa
Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.
Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.
Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.
Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.
Pełna nazwa rejestrowa producenta.