RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW

  • Kocioł c.o. na ekogroszek 5 Klasy - EcoDesign - Dotacja Czyste Powietrze
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
Rodzaj pieca C.O.:Kocioł C.O. na ekogroszek
Moc grzewcza:20 KW
Rodzaj paliwa:ekogroszek
Typ sterownika:Tech ST-912
Algorytm PID:Tak
Klasa urządzenia:5 Klasa - Najwyższa
EcoDesign 2020:Tak
Programy dofinansowań:Czyste Powietrze, Stop Smog
Zdalny dostęp online:Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta:Rakoczy Stal Sp. z o.o.
14 075,00 zł
14 075,00 zł
12 349,00 zł
/ szt. brutto
Oszczędzasz 12% (1 726,00 zł).
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
RAKOCZY Cortina Carbo - 22 kW
Stawka Vat:Vat 8%
Rakoczy w AleKotły.pl

Marka Rakoczy jest jedną z najstarszych marek kotlarskich w Polsce.

Przez pół wieku istnienia marka RAKOCZY ewoluowała z małej, lokalnej, rodzinnej firmy do jednego z czołowych producentów i eksporterów nowoczesnych automatycznych kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Rakoczy od ponad 50 lat zajmuje się produkcją kotłów c.o. Wyposaża polskie domy w sprawdzone rozwiązania zapewniając komfort i wygodę swoim klientom.

Najniższe koszty ogrzewania w zgodzie z naturą!

Cortina w wersji Carbo to automatyczny kocioł podajnikowy na ekogroszek spełniający najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin w tym 5 klasę emisji i sprawności cieplnej wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz wymagania unijnej Dyrektywy Ekoprojekt 2009/125/EC.

Rakoczy Cortina to 96% mniej pyłu ze spalania węgla i koszty ogrzewania niższe nawet o 49%.

Konstrukcja kotła zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają najlepsze parametry emisji, bardzo wysoką sprawność cieplną (do 93%) oraz stabilną pracę kotła w pełnym zakresie mocy z możliwością płynnej jej (mocy) modulacji. Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w kotle co Cortina Carbo pozwoliły zredukować emisję pyłów powstającą podczas spalania węgla aż o 96%.

Kocioł posiada unikalną na rynku, cylindryczną komorę spalania wyłożoną w całości wysokiej jakości ceramiką żaroodporną.

Dzięki cylindrycznej budowie komory spalania z wymiennikiem płomieniówkowym z powierzchni wymiany ciepła niemal całkowicie wyeliminowane zostały wszelkiego rodzaju kąty, narożniki, wnęki i inne trudno dostępne zakamarki, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Komora ta została dodatkowo wyłożona wysokiej jakości ceramiką żaroodporną, która pomaga dopalić wszystkie związki, chroniąc jednocześnie płaszcz wymiennika co znacząco zwiększa jego żywotność.

Rozwiązanie to pomaga dopalić wszystkie niebezpieczne związki oraz zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń w narożnikach, kątach i innych zakamarkach komory spalania, dzięki czemu w zasadzie nie wymaga ona czyszczenia. Ceramika żaroodporna dodatkowo chroni wewnętrzny płaszcz wymiennika przed działaniem wysokich temperatur znacząco zwiększając jego żywotność.

Sercem kotła Cortina jest chroniony patentem palnik retortowy wykonany z żeliwa ogniotrwałego, z automatycznym podajnikiem ślimakowym – model DUO firmy Pancerpol.

Sterownik

Sterownik służy do zarządzania i ciągłego nadzoru pracą urządzenia grzewczego. Jest odpowiedzialny za jak najbardziej ekonomiczne wytwarzanie ciepła i jednoczesne rozprowadzanie go po układzie centralnego ogrzewania. Od prawidłowego działania sterownika c.o. zależy komfort i wygoda korzystania z urządzenia grzewczego.

Rakoczy Cortina Carbo Sterownik Tech ST 480 w AleKotły.pl

Nad całością procesu spalania czuwa zaawansowany sterownik TECH ST-480 zPID, który oprócz podajnika i wentylatora steruje także czterema pompami (c.o., c.w.u., cyrkulacyjną i podłogową), siłownikiem zaworu mieszającego, a także współpracuje z regulatorami pokojowymi, modułami GSM i ETHERNET.

Najważniejsze funkcje sterownika ST-480 zPID:

  • sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym;
  • sterowanie 4 pompami: c.o., c.w.u., podłogową i cyrkulacyjną;
  • sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego;
  • współpraca z regulatorem pokojowym;
  • możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61 lub ST-431n.

Dotacje i dofinansowania

Czyste Powietrze AleKotły.plTo urządzenie spełnia wszystkie wymogi dotyczące programów dofinasowań. Wybierając ten model źródła ciepła, mogą Państwo ubiegać się o dofinansowanie z jednego z dostępnych programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce.

Nagrody i wyróżnienia

Rakoczy Laur Klienta 2020 ZŁOTY LAUR KLIENTA/KONSUMENTA 2020 - Pierwsze miejsce w największym, ogólnopolskim programie konsumenckim badającym popularność i zaufanie do marek i produktów - Laur Klienta/Konsumenta 2020 w kategorii: Jakość produktów - kotły CO.

Rakoczy Laur Klienta 2018ZŁOTY LAUR KLIENTA/KONSUMENTA 2018 - Pierwsze miejsce w największym, ogólnopolskim programie konsumenckim badającym popularność i zaufanie do marek i produktów - Laur Klienta/Konsumenta 2018 w kategorii: Jakość produktów - kotły CO.

Nagrody i wyróżnienia ZŁOTY MEDAL AQUATHERM WARSAW 2016 - Główna nagroda międzynarodowych targów Aquatherm Warsaw, Warszawa 16-18.11.2016

Nagrody i wyróżnienia CERTYFIKAT POLSKIE CIEPŁO - Certyfikat Polskie Ciepło przyznany przez Platformę Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe dla najlepszych kotłów klasy 5.

Nagrody i wyróżnieniaSMOGATHON GRAND FINALE 2016 - Drugie miejsce w międzynarodowym konkursie rozwiązań antysmogowych Smogathon 2016, Kraków 28.11.2016

Nagrody i wyróżnieniaCIEPŁO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU 2016 - Najlepszy Produkt XVI Eko Wystawy Ciepło Przyjazne Środowisku 2016 w Pietrowicach Śląskich

Nagrody i wyróżnienia ENEX NOWA ENERGIA 2017 - Wyróżnienie podczas kieleckich targów ENEX Nowa Energia 2017

Nagrody i wyróżnienia ZETOM PRODUKT SPRAWDZONY - Zetom Produkt Sprawdzony - znak jakości przyznany przez najstarszą jednostkę atestatyjną w Polsce

Zestawienie kotłów z serii Cortina Carbo

 Cortina Carbo 14 kWCortina Carbo 22 kW
Paliwo EkogroszekEkogroszek
Sprawność cieplna [%] 90,07 - 90,97 91,6 - 92,6
Minimalna temperatura zasilania [oC] 6060
Maks. temp. wody wylotowej co. [oC] 9595
Opór przepływu wody przez kocioł ∆T=10K [mbar] 0,780,81
Opór przepływu wody przez kocioł ∆T=20K [mbar] 1,571,62
Temperatura spalin przy minimalnej mocy kotła [oC] 8588
Temperatura spalin przy nominalnej mocy kotła [oC] 135151
Strumień masy spalin przy minimalnej mocy [g/s] 53
Strumień masy spalin przy normalnej mocy [g/s] 1510
Nominalna moc cieplna kW 2214
Pobór mocy przez sterownik W 220220
Pobór mocy przez wentylator W 8080
Klasa kotła - 55
Maksymalne ciśnienie pracy kotła bar 2,52,5
Wymagany ciąg kominowy [mbar] 0,150,15
Pojemność wodna [dm3] 10090
Średnica czopucha [mm] 160133
Stałopalność w godzinach przy mocy nominalnej [h] 83147
Zakres nastaw regulatora temperatury [oC] 55 - 85 55-85
Minimalna temperatura powrotu do kotła [oC] 6060
Zużycie energii W220220
Głośność kotła [dB] 6060
Producent
Rodzaj pieca C.O.
Kocioł C.O. na ekogroszek
Moc grzewcza

Nominalna moc grzewcza urządzenia.

20 KW
Rodzaj paliwa

Rodzaj spalanego paliwa.

ekogroszek
Typ kotła C.O.
Kocioł automatyczny z podajnikiem
Typ sterownika
Tech ST-912
Algorytm PID

PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.

Tak
Klasa urządzenia
5 Klasa - Najwyższa

5 Klasa - Najwyższa

Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

 

EcoDesign 2020

Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

Tak
Programy dofinansowań
Czyste Powietrze
,
Stop Smog
Układ instalacji C.O.
Kotłownia w układzie otwartym
,
Kotłownia w układzie zamkniętym

Zdalny dostęp online

Kontrola urządzenia przez internet. Dostęp zdalny spoza domu lub biura.

Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

Rakoczy Stal Sp. z o.o.

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

Do pobrania
5 lat gwarancji
5 lat gwarancji
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixel